Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This luxurious glass picture captivates with an expressive female motif that immediately attracts attention with its vibrant colour composition of orange and turquoise. Sparkling details lend the motif an elegant depth and emphasise the glamorous character of the artwork. The razor-sharp image on laminated ESG safety glass ensures brilliant colours, a high-quality surface and a modern look. Whether placed above the bed, in the living area or in the hallway, this wall picture makes a stylish statement and adds a touch of elegance and contemporary luxury to any room.
- Luxurious glass picture with female motif in orange and turquoise, 100 x 100 x 0.4 centimetres (H/W/D)
- This mural depicts an expressive female motif with luxurious flair and glittering details
- Placed above the bed, in the living area or in the hallway, the picture becomes a stylish highlight
- Pin-sharp motif laminated onto ESG safety glass – a high-quality eye-catcher
- Picture hooks are already fitted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 100 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 0.4 cm |
| Weight | 10 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Orange |
|---|---|
| Details: | Horizontal |
| Print catalogue: | Picture: Polypropylene, Front: 4 mm Glass Toughened safety glass Laminated, For wall fixing Horizontal |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Muse |
| Specials: | US-Fit |
Reviews
Log in