Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Radiant expression meets cosmic elegance - the glass picture presents a muse framed by celestial elements in warm gold and beige tones. Thanks to safety glass, the motif is glare-free and durable, while the smooth surface reflects the light in the room and creates visual depth. Ideal for subtly enlivening elegant interiors without risking clutter. The artwork looks particularly harmonious above muted furniture or next to sculptural decorative pieces - made of metal or velvet, for example. An eye-catcher that lends rooms an auratic atmosphere and supports trend-conscious styling. Art with charisma that enhances rooms.
- Impressive glass picture in gold and gray, 80 x 120 x 0.4 centimeters (H/W/D)
- An expressive muse in an ethereal pose floats impressively in front of the golden background
- Razor-sharp motif laminated onto toughened safety glass
- Placed above the bed, in the living area or in the hallway, the picture becomes a luxurious highlight
- Easy wall mounting thanks to pre-assembled picture hooks on the back
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 80 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 0.4 cm |
| Weight | 9.5 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Horizontal |
| Print catalogue: | Picture: Polypropylene, Front: 4 mm Glass Toughened safety glass Laminated, For wall fixing Horizontal |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Muse |
| Specials: | US-Fit |
Reviews
Log in