Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Frameless, colourful wall pictures in a large format give the living room a lively and inviting atmosphere. Without a frame, they look modern and slim, allowing them to be seamlessly integrated into the design of the room. The vibrant colours and imposing format create an eye-catching feature that will enhance any ambience and turn the living room into an inspiring retreat.
- Extra-large picture behind glass with an iconic lion theme, 150 x 100 x 0.4 cm (H/W/D)
- The sharply defined picture features lots of creative details and humour
- Foil-coated on toughened safety glass
- Easy to attach to the wall thanks to the picture hooks on the back
- Weight 15 kg
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 150 cm |
| Width | 100 cm |
| Depth | 0.4 cm |
| Weight | 15.5 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Picture: 4 mm Glass Toughened safety glass Laminated, Polypropylene, For wall fixing Vertical |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Mister Animal |
| Specials: | US-Fit |
| Topic: | Fathers Day, Wild Summer |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in