Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The contemporary design of this picture captures the beauty of the moment and adds a stylish touch to any room. It is perfect for those who appreciate modern art and a calming atmosphere in their home. With a total weight of 5 kg, the picture is easy to mount on the wall. A shape-retaining frame and the MDF back panel ensure a lasting and enriching aesthetic in your home.
- Painting on canvas in shades of blue and orange with frame, 100 x 75 x 3.5 cm (H/W/D)
- This picture in portrait format is printed on natural cotton
- The simple, lightweight frame is black
- With its graphic image the abstract picture on the wall is reminiscent of a sunrise
- The decorative print suits any modern interior style
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 100 cm |
| Width | 75 cm |
| Depth | 3.5 cm |
| Weight | 2 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Blue, Multicoloured, Orange |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Cotton (Canvas), Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated, Frame: Polystyrene, For wall fixing Vertical |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Sunset Sunrise |
| Specials: | In stock, US-Fit |
Reviews
Log in