Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our wall decoration with fascinating motif attracts attention - and for good reason. A mounted skateboard model gives it a unique touch. This work of art perfectly combines aesthetics and originality. Square wall decorations of this size add depth and character to rooms. They function as bold eye-catchers that enliven large wall spaces and enhance the overall atmosphere. Create an inspiring room design with our wall decoration.
- Large, square picture for the wall in black and white with colourful highlights, 149 x 149 x 5.5 cm (H/W/D)
- The focal point of this wall decoration is the stylish, mounted skateboard
- Gallery quality for your home, the picture is printed on art paper
- Black, straight-lined frame made of solid, lacquered pine wood
- Fitted picture hooks on the back of the frame for easy wall mounting
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 149 cm |
| Width | 149 cm |
| Depth | 5.5 cm |
| Weight | 22 kg |
| Volume (packed) | 0,32 m³ |
Product information
| Color : | Black, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Cotton (Canvas), Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Frame: Pine Solid wood Lacquered, Pine Solid wood Lacquered :Skateboard wheels Red, 100 % Polyester :Laces, Medium density fibreboard (MDF) Lacquered :Skateboard, UV-print Blue, For wall fixing Vertical |
| Season: | Saison2023-2 |
| Specials: | Deals, In stock |
| Topic: | Fathers Day, Home Office |
Reviews
Log in