Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A true masterpiece that lets the charm of Audrey Hepburn shine in a modern, glamorous light. This framed glass picture combines elegance and sophistication in a unique work of art. The soft blue and silver nuances harmonize perfectly and set stylish accents. Sparkling rhinestones and the delicate silver frame give the picture a luxurious look. Ideal for setting accents in an elegant living room or a minimalist room. It blends seamlessly into any modern interior and is guaranteed to be an eye-catcher in any setting.
- Framed glass picture with women motif in blue and silver, 80 x 120 x 3.6 centimeters (H/W/D)
- The glass picture shows the iconic Audrey Hepburn in a modern, glamorous way
- Glittering rhinestones and the slim silver frame add a glamorous finishing touch to the artwork
- Placed above the bed, in the living area or in the hallway, the picture becomes an artistic highlight
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 80 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 4 cm |
| Weight | 8.8 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Turquoise |
|---|---|
| Details: | Horizontal, Partly Manual Work |
| Print catalogue: | Image printed on: Paper Art paper, Front: Glass Toughened safety glass Clear, Back panel: Paper, Frame: Polystyrene, Decorative elements: Glass Clear : Rhinestones, For wall fixing Horizontal, For stationary use Horizontal, Partly Manual Work |
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | Muse |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in