Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Artistic geometry for your walls: this set of three framed pictures combines clear shapes with vibrant colours, bringing lively dynamism to your interior. The geometric motifs are modern, playful and stylish at the same time – perfect for filling rooms with energy and expressiveness. Whether arranged individually or presented as a harmonious ensemble, the prints create effective accents that provide variety and inspiration. The light wood-effect frame subtly complements each motif and makes the set versatile and easy to combine. Thanks to the pre-mounted hooks, wall design is uncomplicated, creative and can be done in no time at all.
- Set of 3 framed pictures with geometric designs, each measuring 40 x 30 x 3 centimetres (H/W/D)
- With geometric shapes and vibrant colours, the pictures bring colourful dynamism to your interior
- The set of 3 pictures can be placed individually or as a harmonious ensemble in any room
- The light wood-effect frame harmoniously complements each piece of art
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Paper Art paper, Back panel: Medium density fibreboard (MDF) Laminated, Frame: Medium density fibreboard (MDF) Natural/untreated : Paper wrapped, For wall fixing Vertical, For stationary use Vertical |
| Season: | Saison2025-2 |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in