Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A work of art with a wow effect - this LED picture brings modern glamor vibes directly to the wall. The intense pink, combined with the stylized portrait depiction, ensures strong expressiveness and gives living spaces a self-confident touch. Ideal for trendy interiors with the courage to use color - whether as a highlight in the living room, an eye-catcher in the hallway or a stylish statement in the dressing room. The integrated lighting sets specific accents and makes the motif shine - particularly effective in the evening hours. Combined with clean furniture, metallic details or velvet textiles, the picture unfolds its full effect and becomes a stylish stage for individual living ideas.
- Framed wall picture in pink with LED effect, 80 x 80 x 3 centimeters (H/W/D)
- The stylish motif of a woman with an expressive gaze and rich pink tones embodies modern elegance
- The simple black frame and unusual LED effects in bright pink light up the wall
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
- 230 V, bulb type LED, number of bulbs 1, max. 4.8 watts, bulb included, bulb not replaceable
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 80 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 3.2 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Rose |
|---|---|
| Details: | Extras, Horizontal, In line, Lenght of wire, Plastic-covered |
| Print catalogue: | Acrylonitrile butadiene acrylic, Frame: Polystyrene, 80 cm Lenght of wire, For wall fixing Horizontal, Flip-switch In line, Wire Plastic-covered, |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2024-2 |
| Topic: | Valentines Day |
Reviews
Log in