Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A true work of art for any home: this large wall mural fascinates with its minimalist motif, which shows two hands delicately forming a heart. The fine lines and clear contrast of black and white give the design an elegant depth. Perfect for creating an eye-catching feature in any room, whether modern or classic. The picture adapts seamlessly to different living styles and creates stylish accents above the couch, in the hallway or above the bed.
- Large wall picture with frame in black, 102.8 x 72.8 x 3 centimeters (H/W/D)
- The motif of the two hands in the shape of a heart inspires with its delicate lines
- The simple design in white and black blends into any room and living style
- Printed on art paper and front made of ESG safety glass
- Easy horizontal wall mounting thanks to pre-assembled picture hooks
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 102.8 cm |
| Width | 72.8 cm |
| Depth | 3 cm |
| Weight | 3.5 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Black, White |
|---|---|
| Details: | Horizontal, Partly Manual Work |
| Print catalogue: | Image printed on: Paper Art paper, Frame: Polystyrene, For wall fixing Horizontal, For stationary use Horizontal, Partly Manual Work |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2025-1 |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
| Topic: | Valentines Day |
Reviews
Log in