Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This square picture is impressive in every way. The craftsmanship is stunning. Hand-painted with plaster filling, the colour composition and surface are unique. The black wooden frame gives the painting and the wall structure. A painting that will give your living room or bedroom a gallery character. On a white background in yellow, brown and blue acrylic colours, the abstract painting will adapt to your interior style. In addition, this decoration for the wall is adorned with golden details.
- Large, hand-painted picture for the wall on canvas (cotton) sized 120x120x2.8cm
- Each acrylic picture is unique with its own distinctive character
- A multi-coloured, abstract painting in bright shades set in a black picture frame made of solid pine
- Hooks for mounting already fitted on the back
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Weight | 6 kg |
| Volume (packed) | 0,13 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Golden, Grey, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-painted, Vertical |
| Print catalogue: | Canvas: Cotton (Canvas), Frame: Pine Solid wood Natural/untreated, Acrylic Paint, For wall fixing Vertical, Each peace unique, Hand-painted |
| Season: | Saison2022-1 |
| Series: | Dust |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | May, September |
Reviews
Log in