Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Solar eclipse? Rocket launch? Or maybe just the latest hit movie with a radiantly beautiful Brigitte Bardot? We don't know what it is that so captivates the sunglasses-wearing public. But that's exactly what makes the image so fascinating. Combine this framed picture with other motifs in black and white to create an impressive picture wall.
- Framed photograph with a whimsical snapshot on high-quality art paper in black and white
- The photo has a very high-quality effect thanks to the mirrored frame with black outer edge
- Ready to hang with fitted wall mountings
- A fine passe-partout enhances the depth effect of the art print: the size of the image is 60 x 80 cm
- The photo motif in portrait format fits wonderfully with the Midcentury style or with monochrome and modern rooms
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 106.2 cm |
| Width | 86.2 cm |
| Depth | 4 cm |
| Weight | 10.4 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Black, White |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Paper Art paper, Frame: Polyresin, For wall fixing Vertical |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
Reviews
Log in