Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This abstract picture in blue tones with colourful, sunny highlights looks like a window to the sky. Pictures on the wall are a central component of living room furnishings alongside a sofa, armchair and sideboard. They enhance the effect of the room and are an expression of your good taste.
- Framed, blue picture for the wall in portrait format, 180 x 120 x 4 cm (H/W/D)
- An abstract, colourful print on canvas for your picture wall
- The slim, black picture frame underlines the modern style of this wall decoration
- Hooks for hanging are already mounted on the back
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 180 cm |
| Width | 120 cm |
| Depth | 4 cm |
| Weight | 12.3 kg |
| Volume (packed) | 0,22 m³ |
Product information
| Color : | Blue, Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Vertical |
| Print catalogue: | Image printed on: Polyester, Frame: Polystyrene, For wall fixing Vertical |
| Room: | Corridor, Living room |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Artistas |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Marketing calendar: | June |
Reviews
Log in