Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An art gallery at home? With this portrait-format canvas picture, creating gallery flair is child's play for you. The framed picture on the wall combines a black background with a golden, abstract image. The modern picture is not just a visual event, but also a tactile one. The manual craftsmanship is clearly demonstrated by the embossed surface structure. This acrylic painting is a unique piece and will radiate exactly that on your wall. As a wall accessory it will gleam with elegance above a sofa in the living room, an armchair in the hallway or above your desk in the home office.
- A portrait-format canvas sized 120 x 80 x 4cm ( H/W/D) with a black frame
- Hand-painted in acrylics, this is an abstract picture in gold and black with a vibrant surface
- Bye-bye to dreary, empty walls - a real painting stylishly complements living rooms and bedrooms
- Each picture is unique, so slight deviations from the image are possible
- Fitted metal picture hooks on the back make hanging easy
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 120 cm |
| Width | 80 cm |
| Depth | 4 cm |
| Weight | 3 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-painted, Horizontal und vertical |
| Print catalogue: | Canvas: 100 % Polyester, Frame: Polystyrene, Fir Solid wood Natural/untreated, Acrylic Paint, For wall fixing Horizontal und vertical, Each peace unique, Hand-painted |
| Season: | Saison2022-1 |
| Series: | Abstract B |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in