Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The original bunny-shaped floor lamp adds a playful touch to any room. Its unique design makes it an eye-catcher in living rooms and even in a creative workspace. Place it next to a reading chair to create a cosy ambience, or in a corner to add a surprising highlight. This lamp not only brings light, but also a touch of fantasy, humour and definitely charm to any room.
- Eccentric XL floor lamp in gold and white, 150 x 24.5 x 37.5 cm (H/W/D)
- The highlight of this fun standard lamp is its bunny shape
- The body of the bunny lamp is made of polyresin and painted gold
- The white lampshade is made of 100% linen
- At 400 cm the standard lamp has an extra-long cable, which makes it easier to position it
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 150 cm |
| Width | 37 cm |
| Depth | 23 cm |
| Weight | 9 kg |
| Volume (packed) | 0,26 m³ |
Product information
| Color : | Golden, White |
|---|---|
| Details: | Extras, Foot-operated switch, Knocked-down, Lenght of wire, Plastic-covered, Shade, Vertical |
| Print catalogue: | Frame: Polyresin, Bar: Steel powder-coated, Shade: 100 % Linen flax, 400 cm Lenght of wire black, 33,70 cm Ø Shade : Bottom, 26 cm Ø Shade : Upper, 49 cm Shade : Height, Foot-operated switch, Wire Plastic-covered : Black, Knocked-down, |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | SL Rabbit |
| Specials: | In stock |
| Marketing calendar: | April, May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in