Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Our ashtray on a stand with its hinged lid is the ideal solution to keep areas clean and smoke-free. The lid ensures discreet storage of cigarette butts and prevents unpleasant odours. The robust design and easy cleaning make it the perfect choice for use wherever a smokers' corner needs to be set up.
- Practical pedestal ashtray in dark grey, 72 x 13 x 13 cm (H/W/D)
- Made of steel and with a shiny chrome finish
- For convenient handling, the ashtray is height-adjustable from 37 to 72 cm
- The round hinged lid functions as protection against the wind and as somewhere to place your cigarette
- A functional pedestal ashtray that also impresses with its modern design
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 72 cm |
| Width | 13 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 0.8 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Black, Silvery |
|---|---|
| Details: | Adjustable in height, Knocked-down |
| Print catalogue: | steel chromed, 37 - 72 cm adjustable in height, delivery knocked-down |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Spheric |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Topic: | Christmas |
Reviews
Log in