Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Stylish floor-standing ashtray with the retro look. This attractive, retro-style ashtray can be extended from 37 to 72 cm to match individual requirements. High-gloss surface finish and elegantly proportioned design.
- Height adjustable from 37 to 72 cm
- The round lid acts as a windbreak
- Retro design
- Ideal for modern and purest furnishing styles
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 71 cm |
| Width | 13 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 0.8 kg |
| Volume (packed) | 0,04 m³ |
Product information
| Color : | Silvery |
|---|---|
| Details: | Adjustable in height, Knocked-down |
| Print catalogue: | steel chromed, 37 - 72 cm adjustable in height, delivery knocked-down |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Spheric |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Topic: | Christmas |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in