Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Charming drawer of the Puro series which impresses with loving details and artistically hand-carved ornaments. The bright, natural color makes them look fresh and modern.
- Im Ethno-Look: handgefertigte, kleine Kommode aus Mango-Echtholz mit dekorativen Schnitzereien und zwei Schüben
- Als Nachttisch neben dem Bett oder Beistelltisch zum Sofa ein stilvoller Ordnungshüter
- Die kleine Schubladenkommode bietet Platz für Dokumente, Wäsche, Schmuck und vieles mehr
- Für einen Eyecatcher sorgen die unterschiedlich gestalteten Schubladenfronten mit Glasgriff & Co.
- Oberflächen- und Farbunterschiede sind Kennzeichen eines Unikats und machen jede Holz-Komomode einzigartig
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 47 cm |
| Width | 50 cm |
| Depth | 35 cm |
| Weight | 12.4 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Nature |
|---|---|
| Details: | Assembled, Hand-crafted, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus and fronts: Mango Solid wood Lacquered, Shelf: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Glass Clear, Buffalo bone, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Drawer: 15 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Assembled |
| Room: | Bedroom, Living room |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Puro |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
| Marketing calendar: | June |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in