Description
Shabby chic for the living room and office: this collection cabinet makes an impact with its retro charm and clear aesthetics. Beautiful details point to versatile practical storage options. Also available in other versions.
- Hoch-Schrank aus massivem Tannenholz und Stahl mit jeder Menge Stauraum
- Dieser Schubladenschrank ist charakteristisch für den beliebten Industrie-Stil
- So macht Aufräumen Spaß: 15 Schubladen, 10 Schubkästen hinter den 2 Glastüren und ein großes Fach hinter der Stahltür
- Dank der praktischen Maße ist dieser Werkzeugschrank ideal für den Flur. Mit Hilfe der Etikettenhalter können alle Schübe beschriftet werden
- Dielen- und Wohnzimmer-Schrank mit Charme, an dem alle Aufräum- Gurus ihre wahre Freude haben
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 132.5 cm |
| Width | 76.5 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 24 kg |
| Volume (packed) | 0,48 m³ |
Product information
| Color : | Grey, Nature, Silvery |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Fir Solid wood Lacquered, Steel powder-coated, Back part: Plywood Lacquered, Paneling: Steel lacquered, Door: Glass Clear, Cover plate: 25 kg Max. load-carrying capacity, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Art Factory |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in