Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Raw chic. A stylish display case in striking industrial design. A casual material and a style mix of lacquered steel frame with artificial signs of wear and doors featuring slats of fir wood and glass. Also available in other versions.
- Im Industrial-Stil: hohe Vitrine mit Korpus aus lackiertem, anthrazitfarbenem Stahl, Türrahmen aus Massivholz und Glastüren
- Der Stahlschrank bietet hinter den beiden Türen auf drei Einlegeböden jede Menge Stauraum für Geschirr, Schuhe & Co.
- Prima als Bücher- und Büroschrank für Akten & Co., in dem man sofort findet, was man sucht
- Eine Sammlervitrine, die schönes Porzellan und besondere Designobjekte toll in Szene setzt
- Der Patina-Look am Stahlkorpus ist gewollt und macht jedes Stück zu einem Unikat
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 187 cm |
| Width | 97 cm |
| Depth | 39 cm |
| Weight | 47.8 kg |
| Volume (packed) | 0,94 m³ |
Product information
| Color : | Brown, Nature |
|---|---|
| Details: | Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Corpus: Steel lacquered, Shelf: Steel lacquered, Door: 4 mm Glass Clear, Poplar Solid wood Lacquered, Handles: Steel lacquered, Shelf: 15 kg Max. load-carrying capacity, 25 kg Max. load-carrying capacity |
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2016-1 |
| Series: | Kontor |
| Specials: | In stock |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in