Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Charming desk of the Puro series, which impresses with loving details and artistically hand-carved ornaments. The bright, natural color adds a fresh and modern touch.
- Im Ethno-Look: handgefertigter Schreibtisch aus Mango-Echtholz mit geschnitzten Ornamenten und sechs individuellen Schüben
- Stilvoller Ordnungshüter fürs Homeoffice: Die Schubladen mit unterschiedlich gestalteten Fronten bieten Stauraum für Akten, Stifte, Brillen & Co.
- Der Laptop-Tisch macht sich auch gut als Eyecatcher-Konsole im Wohnzimmer, mit einem üppigen Blumenstrauß und Bilderrahmen dekoriert
- Der perfekte Schminktisch mit viel Platz für Kosmetikartikel
- Oberflächen- und Farbunterschiede sind Kennzeichen eines Unikats und machen jeden Bürotisch einzigartig
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 75 cm |
| Width | 135 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 35.3 kg |
| Volume (packed) | 0,35 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Nature |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity |
| Print catalogue: | Main parts: Mango Solid wood Lacquered, Drawer frame: Medium density fibreboard (MDF) Lacquered, Handles: Steel lacquered, Cowhide Aniline Nubuck, Buffalo bone, 40 kg Max. load-carrying capacity, Hand-crafted, Knocked-down |
| Room: | Office |
| Season: | Saison2016-2 |
| Series: | Puro |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Home Office |
| Trendshows: | Cosy Living |
| , Cosy – Nature | |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in