Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 76 cm |
| Width | 180 cm |
| Depth | 90 cm |
| Weight | 65 kg |
| Volume (packed) | 0,15 m³ |
Product information
| Color : | Black, Nature |
|---|---|
| Details: | Adjustable in height, FSC certified, Hand-crafted, Knocked-down, Max. load-carrying capacity, Rack -foot, Thickness of panel |
| Print catalogue: | Frame: Steel lacquered, Tabletop: Oak Solid wood Lacquered,, Tabletop: 66 kg Max. load-carrying capacity, FSC certified, 7,50 cm Rack -foot, 30 mm Thickness of panel, Hand-crafted, 70 - 120 cm Adjustable in height, Knocked-down, Maintenance and Cleaning: Art. No. 25002 Furniture Cleaner |
| Room: | Office |
| Season: | Saison2020-2 |
| Series: | Office Symphony |
| Specials: | Deals |
| Trendshows: | Modern Times |
| , Mix and Match | |
Reviews
Log in