Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This colourful decorative vase is guaranteed to catch everyone's eye. Puppet Girl creates a real impact on a shelf, a chest of drawers or a windowsill, and can also be used as a decorative object on its own. The special design of this vase makes it an ideal gift that will not be forgotten in a hurry.
- A colourful, creative feel-good guarantee for your home
- Made of ceramics, colourfully glazed - an absolute trend piece
- A total of five openings are available for decorative ideas with dried flowers, feathers or twigs
- Irresistible in a group of other colourful ceramic objects
- On the desk it's a fun storage feature for pens, scissors and the like
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 36 cm |
| Width | 21.4 cm |
| Depth | 19 cm |
| Weight | 2 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Red |
|---|---|
| Details: | Not watertight |
| Print catalogue: | Ceramics Dolomite glazed, Not watertight |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Cohesion |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in