Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This colourful flower vase with a three-dimensional face is guaranteed to catch the eye. Happy Face creates a feel-good look on the shelf, the chest of drawers or the windowsill, and gladly takes on the role of a decorative object with surprising flair. The special design of this vase makes Happy Face an ideal gift that will be remembered.
- Decorative vase with a ceramic face - an absolute trendsetting accessory
- With a height of approx. 42 centimetres it’s an unmissable eye-catcher
- Invites creative decoration with dried flowers, feathers and twigs
- Painted all around in the style of the 1950s in the colours black, white, green, yellow and gold
- Gives the hallway chest of drawers and the sideboard an individual face
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 42 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 16 cm |
| Weight | 2.15 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, White |
|---|---|
| Details: | Not watertight |
| Print catalogue: | Ceramics Dolomite glazed, Not watertight |
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Cohesion |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in