Description
A cosy home needs decorative accessories They are like gems that round off the styling of a room. This declaration of love to our feathered friends warms the heart and brings artistic flair to the windowsill.
- Abstract decorative object in black with six golden bird figures on a base made of real marble
- Simply turn a shelf or windowsill into your own personal art gallery with favourite pieces and decorative sculptures
- The large handmade decorative sculpture demonstrates your good taste and fires the imagination during a short pause for thought
- Particularly charming thanks to the intentional vintage traces on the abstractly designed frame
- A fine gift for nature lovers and bird watchers
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 64 cm |
| Width | 37 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 1.6 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Ring, Stand/base |
| Print catalogue: | Frame: Steel lacquered, Decoration: Polyresin, Base: Marble, 20 x 8 x 1,50 cm Stand/base, Hand-crafted, Each peace unique, 30 cm Ø Ring |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Birds |
| Specials: | Deals, In stock, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Valentines Day |
| Marketing calendar: | April |
Reviews
Log in