Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A touch of tropical flair with a luxurious twist - this opulent decorative object in the shape of a palm tree brings sunny vibes and glamorous charm into the home. The detailed palm fronds in shiny gold exude exotic flair, while the black marble base provides a sophisticated contrast and a secure stand. Ideal for enhancing sideboards, consoles or window sills with a touch of wanderlust. In combination with natural materials, warm colors or other gold accents, it creates a stylish look between vacation feeling and interior couture. A real statement piece with the wow factor.
- Large decorative object palm tree in gold and black, 51 x 23 x 17 centimeters (H/W/D)
- This detailed palm tree in shiny gold brings a vacation feeling to the interior
- Placed on a black marble base, which ensures a stable stand
- Made of dimensionally stable polyresin and therefore particularly easy to clean
- Ideal as an original gift or as an eye-catcher for the living room, office or entrance area
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 51 cm |
| Width | 23 cm |
| Depth | 17 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Season: | Saison2025-1 |
| Series: | PalmTree |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in