Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Go for surprise effects in your decorative inspiration. You will certainly succeed with this sculpture of a hand. It looks like an artistic object from a gallery and can't fail to attract attention. Use this creative decorative object by KARE on your dining table or as a paperweight on your desk. Or place the object in the hallway - high five for your guests!
- Decorative object in the shape of a hand in gold, 35 x 23 x 12 cm (H/W/D)
- Exceptional decorative idea for a shelf, sideboard or console table
- You can arrange this decorative hand upright or lying down
- Made of polyresin and lacquered
- A creative gift idea for all interior design fans
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35 cm |
| Width | 23 cm |
| Depth | 12 cm |
| Weight | 1.33 kg |
| Volume (packed) | 0,11 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2017-1 |
| Series: | Mano |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in