Description
This small decorative object in the shape of a lip adds a lively accent to any room with its vibrant red and glossy finish. On shelves, sideboards or coffee tables, it becomes an artistic eye-catcher that combines modernity and expressiveness. Handcrafted from dimensionally stable polyresin, it impresses with its durability and ease of care. An ideal gift for design lovers or a special enrichment for individual living concepts - full of charm and personality.
- Small decorative object lips in red, 21 x 20 x 21 centimeters (H/W/D)
- The expressive lip design makes a modern, artistic statement
- The vibrant red and glossy finish will be an eye-catcher on shelves, sideboards or coffee tables
- Handcrafted and made from easy-care, dimensionally stable polyresin
- A unique gift with charm and character for design lovers
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 21 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Red |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2024-2 |
| Series: | Lips |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Valentines Day |
Reviews
Log in