Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This decorative figure features both hand and heart, and has become a gesture of kindness and loving greetings all over the world. Now our designers have immortalised it in a bright red sculpture. This iconic object is perfect as a gift for weddings, Christmas, Valentine's Day, Thanksgiving, birthdays, anniversaries and lots of other occasions.
- Decorative hands shaping a heart in red, 12 x 19.5 x 8 cm (H/W/D)
- A unique, handcrafted piece
- Made of polyresin and painted
- These decorative hands with their heart will create positive vibes in any room
- The ideal gift idea and message of love
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 12 cm |
| Width | 18 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Red |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2024-2 |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Valentines Day |
Reviews
Log in