Description
A small object with a big impact: this decorative heart attracts everyone's attention with its shiny surface and adds an extra dose of charm to any room. As a symbol of love, warmth and style, it can be used in a variety of ways - whether on the bedside table, on a shelf between books or as a lovely addition to table decorations. It looks particularly harmonious when mixed with natural materials such as wood, soft textiles or in combination with other decorative elements in gold or silver. A stylish accent piece that arouses emotions and spreads modern flair at the same time. Ideal as a gift or to keep for yourself.
- Small decorative heart in gold, 14 x 14 x 6.5 centimeters (H/W/D)
- This heart-shaped decorative object adds a lovely accent to chests of drawers, sideboards or dining tables
- The slightly matt finish in gold radiates timeless elegance
- An enchanting gift idea for favorite people and decoration fans
- Made from lacquered polyresin and artistically hand-painted
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 14 cm |
| Width | 14 cm |
| Depth | 6 cm |
| Weight | 0.24 kg |
| Volume (packed) | 0,16 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted, Partly Manual Work |
| Print catalogue: | Polyresin, Each peace unique, Handpainted, Partly Manual Work |
| Season: | Saison2021-2 |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day, Valentines Day |
| Marketing calendar: | February, May, July, December |
Reviews
Log in