Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The message of this figure lies entirely in the eye of the beholder: is the little man encouraging us to pause for a moment? This modern sculpture is a fascinating decorative object in metallic tones and fits wonderfully into a modern interior.
- A furnishing accessory with artistic flair
- Filigree design on a solid, stable steel base
- Highly versatile: as a declaration or bookend on the shelf or window sill
- An unusual gift idea with an affectionate message
- Objects and sculptures are the ultimate in furnishing accessories
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 40 cm |
| Width | 8 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Season: | Saison2018-1 |
| Series: | Elements |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Reviews
Log in