Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Die Königsklasse der Entspannung: eine Runde Schach. Mit diesem Schachspiel beweisen Sie außerdem das richtige Gespür für Style.
- large chess board in metallic look
- high glossy figurines in gold and silver colour
- motivates to play a round
- a glamourous look and a sophisticated deco object
- a lovely gift for passionate chess fans and interior lovers
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 16 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 60 cm |
| Weight | 9.25 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden, Multicoloured |
|---|---|
| Room: | Dining room, Living room |
| Season: | Saison2019-2 |
| Series: | Chess |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in