Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Decorative objects are perfect highlights to give rooms a special touch. With its aesthetic styling this athlete attracts all eyes and creates an impressive atmosphere. Place the figure as an eye-catcher in the entrance area, living room or study. Large decorative objects set focal points and blend harmoniously into a variety of furnishing styles, while at the same time adding a touch of individuality and creativity.
- Black decorative object of an athlete, 29 x 43 x 15 cm (H/W/D)
- The athlete as a decorative figure exudes an artistic atmosphere
- The base is made of marble material with dimensions of 9x9x9cm
- Use creative decorative objects like this one to place eye-catchers in the room
- Exceptional decoration for the office, gym and medical practice
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 29 cm |
| Width | 43 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 1.68 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Details: | Hand-crafted, Stand/base |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Base: Engineered marble, 9 x 9 x 9 cm Stand/base, Hand-crafted |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison1981-1 |
| Series: | Athlet |
| Specials: | In stock, PRIMA |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in