Description
A cosy home needs decorative accessories. They are like gems that round off the styling of a room in the first place and express the individuality of its occupants. Whether career ladder or stairway to heaven, everyone will find an individual story in this decorative object.
- Taking a step upwards! Symbolic, very extraordinary object as a furnishing accessory
- This purist sculpture encourages philosophising and provides a little break from everyday stress
- Also an elegant decoration on the reception counter, in the executive office and on the conference table
- For your private art collection on the sideboard or window sill at home
- For all those who really think about the gifts they give
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 36 cm |
| Width | 21.5 cm |
| Depth | 7.4 cm |
| Weight | 1 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Golden, Grey |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Base: Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2020-1 |
| Series: | Stairway |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
Reviews
Log in