Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This unusual decorative object could easily come from a museum of contemporary art - a true masterpiece. The decorative highlight rests on a black base and gives your decoration a face. The bright, colourful and abstract mask has differently painted surfaces so that the craftsmanship is evident. This modern and unusual accessory will turn your console table into a style statement. The decoration also comes into its own artfully as a distinctive piece on the TV board or the coffee table.
- A colourful, unique work of art in the style of a mask
- A fascinating, unique work of art featuring an abstract face
- Original table decoration for the living room that will catch everyone's eye
- With this decorative object you will be acquiring a hand-painted one-off piece for your home
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 52 cm |
| Width | 20.5 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Weight | 2.3 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted, Partly Manual Work |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Steel lacquered, Each peace unique, Handpainted, Partly Manual Work |
| Season: | Saison2021-2 |
| Series: | Cohesion |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in