Description
Clear the ring for this amusing fellow, who is an attractive eye-catcher in the form of a ceramic container. Cheerfully colourful and with round eyes, he attracts everyone’s attention. When you remove the lid you will discover a mysterious hiding place where you can store bits and pieces. Jewellery and small utensils are perfectly accommodated in this storage container. A beautiful gift idea that is sure to bring a smile to everyone's face!
- An attention-getter: with its cheerful appearance this glazed ceramic box is an appealing focal point
- Circus excitement: the creative design of the deco clown combines art and the world of the circus
- Hiding place: the box with its removable lid offers a secret place for hiding small treasures
- Practical size: the ceramic box measures 25.8 x 11 x 11.5 cm (H x W x D) and will find a home anywhere
- Gift tip: the decorative clown is a perfect gift that combines creative design and practical use
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 25.8 cm |
| Width | 11 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Yellow |
|---|---|
| Room: | Living room |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Cohesion |
| Specials: | Deals, In stock |
| Topic: | Christmas, Mothers Day, Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
Log in