Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
What makes a feel-good home? Cosiness, comfort and a personalised ambience in which you feel completely at ease. If you have a sense of humour and also appreciate modern, artistic decorative objects, then the cool boy with his cap and four-legged friend could perhaps win your heart.
- Large decorative figure in green and white, 82 x 36 x 42 cm (H/W/D)
- A highly original home accessory featuring a cool boy with his cute dog
- The decorative boy with his chewing gum bubble is made of polyresin and painted by hand
- The original figure is over 80 cm tall and can be easily placed on the floor
- In spite of its size, it is lightweight at 4.5 kg
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 81 cm |
| Width | 35 cm |
| Depth | 41 cm |
| Weight | 7.1 kg |
| Volume (packed) | 0,19 m³ |
Product information
| Color : | Green |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted |
| Print catalogue: | Corpus: Polyresin, Each peace unique, Handpainted |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Bubble Boy |
| Specials: | In stock |
Reviews
Log in