Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This decorative figurine brings a touch of joie de vivre to any home. The humorous depiction of the dancing bears brings movement and charm to modern, eclectic or playful interiors. Whether as a cheerful detail on the shelf, as an unusual element on the side table or as a conversation starter on the windowsill - this figurine always brings a smile. A creative eye-catcher that lends a room a unique, cheerful atmosphere.
- Small decorative bear figurine in gold, 14 x 30 x 7.5 centimetres (H/W/D)
- An artistic decorative object that symbolises solidarity and harmony
- Richly detailed and in gleaming gold, the figurine creates elegant accents on sideboards or chests of drawers
- A cute gift idea for animal lovers and decoration fans
- Made from lacquered polyresin and painted by hand
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 14 cm |
| Width | 30 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Weight | 0.6 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted |
| Print catalogue: | Polyresin, Each peace unique, Handpainted |
| Season: | Saison2021-2 |
| Series: | Bear Family |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Christmas |
| Marketing calendar: | July |
Reviews
Log in