Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An artistic, extraordinary decorative object based on an idea by the well-known artist couple of Gillie and Marc. Their message to everyone: remember to love and protect our world. Their hybrids of animals and humans are characteristic of their work.
- Artistic object with a message based on an idea by the world famous duo Gillie and Marc.
- In the spirit of Gillie and Marc, Gangster Rabbit expresses the deep connection between animal and human beings.
- A rabbit's head with a smile on its lips on a woman's body - adds an extraordinary touch to any decoration.
- On the shelf and on the sideboard it looks like an original from an art gallery.
- Gangster Rabbit also comes in white.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 39 cm |
| Width | 26 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 1.25 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Gillie & Marc |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection |
| Marketing calendar: | February, April |
Reviews
Log in