Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Bring a touch of Greek antiquity into your home! With this decorative object, you can add unique charm to your living room or living/dining area. The Greek sculpture in the shape of a woman's body represents a spectacular eye-catcher with its large golden wings.
- Decorative sculpture in white and gold, 44.5 x 47.5 x 13.5 cm (H/W/D)
- Our designers have given wings to this marble-look female torso
- An angelic decorative object in the antique style with a modern touch
- The decorative figure with wings is made of polyresin and painted
- Crafted by hand, each piece is unique
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 46 cm |
| Width | 38 cm |
| Depth | 12 cm |
| Weight | 1.8 kg |
| Volume (packed) | 0,10 m³ |
Product information
| Color : | Beige, Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2023-2 |
| Series: | Guardian Angel |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | December |
Reviews
Log in