Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The colorful dog is a real gem and typical of the collection of unusual decorative objects from KARE. With a height of almost 50 cm, its size is eye-catching and the hand-painted, trendy decor brings artistic flair to your four walls.
- Decorative sculpture dog in bright colors, 49 x 24 x 8 centimeters (H/W/D)
- The pop art painting makes this decorative statue the ultimate eye-catcher
- The charming polyresin decorative figurine is unique because it is hand-painted
- Fun gift idea for dog lovers and anyone who loves creative design
- Also unique as a signature look for salons, studios and bars
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 49 cm |
| Width | 21 cm |
| Depth | 31 cm |
| Weight | 3.3 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Each peace unique, Handpainted |
| Season: | Saison2024-1 |
| Series: | Graffiti Dog |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Mothers Day, Wild Summer |
| Marketing calendar: | February |
Reviews
Log in