Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
You’ve never seen garden gnomes like this before: this elegant gnome with its gold-adorned cap is anything but stuffy and boring. With a height of almost 61 centimetres, the friendly gnome towers above all his compatriots and thus becomes a centrepiece.
- A large, friendly garden gnome in shiny black and with the most golden pointed cap in the fairytale world
- Add a touch of flamboyance to your rooms with this unusual royal gnome
- An unusual gift idea for people with a sense of humour
- Gold and black transform this classic decorative object into a stylish glamour piece
- Gnomes love company, and at KARE you will find stylish garden gnomes in many variations
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 61 cm |
| Width | 21.5 cm |
| Depth | 18 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Volume (packed) | 0,05 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Room: | Outdoor |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Zwerg |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in