Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
This friendly garden gnome has a knack for the flamboyant, as is shown by his gold decorated cap, which stands out radiantly against the black body. With a height of almost 46 centimetres, the gnome doesn't look lost even next to the sofa. Don’t forget: gnomes love company - that's why you'll find stylish garden gnomes in many variations and sizes at KARE.
- XL decoration: at approx. 46 cm, this royal gnome makes a big impression
- Decorative gold meets elegant black: golden details on the cap harmonise with the shiny black body of the gnome
- A different take on the gnome figure: the colour combination turns the decorative classic into a stylish glamour piece
- Decoration for indoors: on the windowsill or sideboard the witty gnome brings even more fun into the home
- An original gift idea: for owners of allotment gardens and people with a sense of humour
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 45 cm |
| Width | 18 cm |
| Depth | 14 cm |
| Weight | 1 kg |
| Volume (packed) | 0,03 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Room: | Outdoor |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Zwerg |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in