Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Get the decorative figure as a luxurious household accessory in your modern living room or as a special highlight in a natural country house interior. Measuring 30 centimetres, the decorative object looks great on a windowsill, shelf or dresser. Also perfect as a gift for garden gnome friends!
- Handmade: a charming garden gnome in black with a luxury pointed cap in gold
- An inviting decoration: a surprise in the hallway or an eye-catcher in the living room
- A creative decorative idea for the dining table, chest of drawers or sideboard
- Witty and modern: instead of garden kitsch, the figure exudes modern furnishing fun
- Original as a gift for allotment gardeners, gardening enthusiasts and people with a sense of humour
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 29.5 cm |
| Width | 11.5 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 0.32 kg |
| Volume (packed) | 0,13 m³ |
Product information
| Color : | Black, Golden |
|---|---|
| Room: | Outdoor |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Zwerg |
| Specials: | In stock |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in