Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
You will be right on trend with this multi-coloured French bulldog as a decoration. The eye-catching figurine made of lightweight cast stone is not only for dog lovers, but for everyone who wants to give their living area a modern touch. Thanks to its dimensions of 21.5 x 24 x 11.5 this four-legged friend has a decorative size and makes a sensational home accessory on any shelf, sideboard or window sill.
- Declaration of love to cute little dogs and especially to the charming French bulldogs
- Just as original as all colourful dogs
- Immediately gives your decoration ideas a highly individual touch
- A witty gift idea for any occasion, e.g. for a flat-warming party
- You will find many more trendy animal figurines in the KARE online shop and in the stores
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 21.5 cm |
| Width | 24 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Weight | 0.75 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted |
| Print catalogue: | Polyresin, Hand-crafted, Each peace unique |
| Season: | Saison2021-1 |
| Series: | Comic Dog |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in