Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
An elephant couple that radiates love, friendship and trust as a decorative figure. A beautiful gift idea!
- An elephant couple that radiates love, friendship and family spirit as a decorative figure.
- Lovingly designed facial features and realistic details.
- A wonderful gift idea for cherished friends, mothers, fathers, grandmothers and grandpas.
- For collectors of elephant figures, as an exotic decoration to match the jungle look.
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 36 cm |
| Width | 22 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 1.33 kg |
| Volume (packed) | 0,07 m³ |
Product information
| Color : | Grey, Silvery |
|---|---|
| Season: | Saison2018-2 |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Valentines Day |
| Marketing calendar: | February, May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in