Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Father, mother, child - a tribute to the family. But also a reminiscence of Alberto Giacometti and his sculptures: figures so long and narrow that they look like shadows in the evening sun.
- Poetical and pure
- A beautiful supplement for the family photo gallery
- Made of robust synthetic resin
- A work of art for your home
- A decorative furnishing accessory on the shelf, the fireplace, the sideboard or the window sill
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 47 cm |
| Width | 31 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Weight | 0.9 kg |
| Volume (packed) | 0,09 m³ |
Product information
| Color : | Black |
|---|---|
| Season: | Saison2018-1 |
| Series: | Elements |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Fathers Day, Mothers Day |
| Marketing calendar: | February, May, July |
Reviews
Log in