Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Sitting dog figure with colourful paintwork, which turns a decorative sculpture into a cool little work of art. A gift idea made of stable artificial stone for dog lovers and all those wishing to embellish their home with extraordinary sculptures and decorative figures.
- A colourful canine with sunglasses: an attractive figure made of artificial stone painted in the style of abstract art
- A must-have and the ideal gift idea for all bulldog owners and dog lovers
- Decorative animal figure for the windowsill, shelf and sideboard
- Who could resist this four-legged friend? Made very lifelike with lots of golden details
- Easy-care guard dog and reception committee for guests in the hallway and at the reception counter in the office
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 35.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 32 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Volume (packed) | 0,08 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured |
|---|---|
| Details: | Each piece unique |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Each peace unique |
| Season: | Saison2020-2 |
| Series: | Comic Dog |
| Specials: | In stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
| Marketing calendar: | February, March |
Reviews
Log in