Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
The artistically designed poodle decorative figurine is the ideal gift for dog lovers and art enthusiasts alike. This colorfully painted dog figurine adds an artistic and charming atmosphere to any room. Handmade with attention to detail, this figurine is not only a pretty decoration, but also a unique gift for animal lovers. Whether as a birthday present, thank you gift or simply to bring joy - the poodle will take hearts by storm.
- Small colorful decorative dog in yellow, red and blue, 17 x 16 x 9.5 centimeters (H/W/D)
- Poodle dog figurine in colorful pop art style
- The fun decorative object is painted by hand - each piece is unique
- Made of polyresin
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 17 cm |
| Width | 16 cm |
| Depth | 9.5 cm |
| Weight | 0.6 kg |
| Volume (packed) | 0,06 m³ |
Product information
| Color : | Multicoloured, Yellow |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Handpainted |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Each peace unique, Handpainted |
| Season: | Saison2023-1 |
| Series: | Holi |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Reviews
Log in