Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
Your new butler knows how to impress guests. The detailed, handcrafted figure of a chimpanzee is a real unique specimen - deviations from the illustration are possible. Placed in the hallway, keys and other items are always within reach on its tray. Also suitable as a surface to put things on in the living room and particularly practical: the tray with its diameter of 28 centimetres is also removable.
- Handmade: a beautifully detailed primate in gold as a witty decorative figure and butler
- Removable tray made of lacquered metal
- With its height of 52 cm the animal figure also works great as a small side table
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 52 cm |
| Width | 44.5 cm |
| Depth | 36.5 cm |
| Weight | 5.2 kg |
| Volume (packed) | 0,14 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Details: | Each piece unique, Hand-crafted, Partly dismantled, Removable, Storage space |
| Print catalogue: | Object: Polyresin, Steel lacquered, Hand-crafted, Each peace unique, 28 cm Ø Storage space, Removable, Partly dismantled |
| Room: | Corridor |
| Season: | Saison2021-2 |
| Series: | Butler |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day |
| Marketing calendar: | May |
Reviews
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Log in