Log in with your account to see the item price.
Log in
Description
A fascinating decorative sculpture that impresses with its shimmering rose gold finish and the detailed design of a crowntail fighting fish. The floating appearance lends any room a light elegance and makes the work of art a stylish focal point. Ideal for spacious living areas, modern lofts or prestigious entrance areas, this figurine brings maritime glamor to the interior. Made from hard-wearing polyresin, it is not only beautiful, but also easy to care for and durable - a perfect highlight that adds a sophisticated flair to the ambience.
- Large decorative figurine of a crowntail fish in rose gold, 57.3 x 63.4 x 33.7 centimetres (H/W/D)
- This extravagant crowntail fish impresses with its detailed production
- The shimmering rose gold finish and floating look make the decorative figurine an impressive eye-catcher
- Perfect for spacious living rooms, lofts or entrance areas thanks to its generous dimensions
- Made from robust polyresin and therefore particularly easy to clean
Dimensions/ Weight (without packing)
| Height | 57 cm |
| Width | 63 cm |
| Depth | 33 cm |
| Weight | 8 kg |
| Volume (packed) | 0,20 m³ |
Product information
| Color : | Golden |
|---|---|
| Season: | Saison2018-2 |
| Series: | Betta Fish |
| Specials: | In stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas, Wild Summer |
| Trendshows: | Elegance |
| , Retro Elegance | |
Reviews
Log in